Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Agnieszka Pająk   Zdrowy Styl Życia Na Wynos - Owoc Acai; Eliksir Życia, Czarodziejski Pył
4

Zdrowy Styl Życia Na Wynos - Owoc Acai; Eliksir Życia, Czarodziejski Pył

Nie każdy zdaje Sobie sprawę z tego jak skomplikowaną a zarazem fascynująca maszyną jest ludzki organizm. Tak naprawdę od Nas w przeważającej części zależy czy wykorzystujemy jej pełny potencjał, tak jak ze współczesnymi zabawkami hi-tech, czasem wiemy że mają wiele możliwości, czasem nie, jednak w obu przypadkach rzadko zdarza się, że korzystamy z ich pełnego zakresu funkcji. Nie dlatego, że jest to trudne, ale dlatego, że wymaga to czasu, cierpliwości i poświęcenia uwagi, w wielu przypadkach zapoznania się z instrukcją obsługi; podobnie jest z ludzkimi komórkami.

Zacznijmy od tego czym jest zdrowie – „optymalne obejmuje wysoki poziom dobrego samopoczucia psychicznego, socjalnego, emocjonalnego, duchowego i i fizycznego w granicach określonych przez dziedziczność i możliwości jednostki.” Tak więc to, że nie leje się nam z nosa, i akurat nie zjadamy kolejnej paczki antybiotyków nie świadczy jeszcze o pełni naszej świetnej kondycji. Często zapychając swój organizm śmieciowym jedzeniem, tłumaczymy się brakiem czasu, nadmiarem obowiązków i innymi licznymi wymówkami, na które z pomocą przychodzi wellness i żywność funkcjonalna. Pokarm funkcjonalny dzięki wysokiej zawartości NATURALNYCH substancji aktywnych, głównie wyciągów roślinnych, pomaga nam zwalczyć obciążenia z zewnątrz, wydalić toksyny, a następnie uzupełnić niedobory w organizmie, dożywić komórki, dając im możliwie najlepszy budulec do regeneracji i tworzenia nowych cegiełek naszego ciała.

Z powodu skażenia środowiska, smogu elektromagnetycznego, jałowego pokarmu i chemicznych dodatków, nie jesteśmy wstanie funkcjonować na 100 % bez dodatkowych źródeł składników odżywczych; organizm jest zdolny do odnowy, tylko kiedy nie poświęca całej energii na walkę z zagrożeniami z zewnątrz, które powodują namnażanie się cichych zabójców komórek – czyli wolnych rodników.  Dostarczając mu odpowiednie ilości właściwych białek i tłuszczy, przyśpieszamy odbudowę ścian komórkowych, a antyoksydanty, mikro elementy chronią nas przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Działają jak ochrona i alarm w domu, krążą w krwioobiegu wyłapując wolne rodniki, a w sytuacji zagrożenia włączają alarm i sprzątają, wydalając nieproszonych gości z naszego zaawansowanego systemu, pozwalającego nam żyć, o nazwie człowiek.

 Najbogatszą w antyoksydanty rośliną, dotąd poznaną jest owoc acai, czczony przez Indian od tysiącleci. Rośnie na palmach w tropikalnych lasach deszczowych Amazonii i z powodu niezwykle wysokiej zawartości całej rodziny Omega, bardzo trudno jest zachować jego wszystkie właściwości, a jeszcze trudniej jest przekształcić je w produkt, ogólnie dostępny na Świecie. Ponadto to nie olbrzymie dawki owocu w produkcie stanowią o jego fenomenalnym działaniu, ale jego synergiczne połączenie z innymi roślinami, które nawzajem współpracując zwiększają swoją wspólną moc i działanie wszystkich składników aktywnych, które zawiera każda z nich po kolei. Potrzebujemy równowagi wielu antyoksydantów z różnych źródeł, i możemy ją osiągnąć przyjmując codziennie małe dawki synergicznie działających elementów.

 Dzienne zapotrzebowanie na białko to 1 gram białka wchłoniętego na kg masy ciała, czyli de facto 4 gramy, ponieważ wchłaniamy tylko ¼ spożytego białka. Niedobór tego składnika w diecie prowadzi do wielu zaburzeń funkcjonowania naszej maszyny, jak również przyczynia się do spadków cukru, a tym z kolei zawdzięczamy odkładające się tu i ówdzie zapasy tłuszczu. Tak więc dla optymalnego funkcjonowania i wykorzystania pełnego potencjału naszego organizmu  potrzebujemy 5-6 zbilansowanych posiłków dziennie – czyli zawierających właściwe tłuszcze, węglowodany i białko ( w proporcjach zgodnych z naszym typem metabolicznym), dawkę antyoksydantów i mikroelementów, wodę oraz ruch.

Cała sztuka nie polega na katowaniu się, krótkotrwałych, nieskutecznych dietach, bazujących często na eliminowaniu poszczególnych grup składników, liczeniu kalorii i podobnych działaniach, ale na prowadzeniu zdrowego stylu życia każdego dnia i dostarczeniu organizmowi właściwego paliwa dla naszych komórek.
Ten wpis czytano 2436 razy.
kolejny super kit dla zarobienia kasy.
Jan - Niedziela, 15 Wrzesień 2013 15:11
Słyszałam od znajomej, że mamie jej znajomej bardzo pomogły na wzrok... ale chciałabym się dowiedzieć coś więcej, bo zastanawiam się czy są warte zachodu? Czy to naprawdę najzdrowsze owoce świata jak je przedstawiają w internecie?
Gość Kasia W. - Środa, 04 Wrzesień 2013 11:11
Potwierdzam rewelacyjne. Cena rzecz względna. A komercyjna uprawa wiąże się zawsze z obniżeniem jakości i stratami w środowisku. Lepiej zjeść mniej pełnowartościowych niż dużo produkowanych masowo.
agnieszka-pajak - Czwartek, 29 Sierpień 2013 14:14
Acai są rewelacyjna. Szkoda, że takie drogie, ale może uprawa komercyjna pozwoli zbić ceny..
Gość Kominek - Czwartek, 29 Sierpień 2013 09:33
Odsłon: 80189
Agnieszka Pająk
Pasjonatka i propagatorka zdrowego stylu życia, specjalistka z zakresu wellness ; promuje wspólną akcję wraz z DrGrace GO SUGAR FREE, GO GLUTEN FREE, GO TRANS FAT FREE; diet coach, freelancer, publicystka, członek SlowFood International, prowadzi swoją stronę slowfoodlife.com, food shopper assistant.
<< Maj 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »