Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Agnieszka Pająk   AKADEMIA ZDROWIA DGD - PROJEKT CROWDFUNDINGOWY DZIĘKUJEMY ZA POMOC !!!
4

AKADEMIA ZDROWIA DGD - PROJEKT CROWDFUNDINGOWY DZIĘKUJEMY ZA POMOC !!!

 

 


Stworzyliśmy DGD HEALTH ACADEMY - AKADEMIA ZDROWIA DGD (DRGRACEDIET), która pomoże Ci wybrać najlepszy sposób na rozpoczęcie zmiany stylu życia w kierunku zdrowia i dobrego samopoczucia.

Chcemy pokazać Ci, że to ty tu rządzisz !

Możesz panować nad swoim zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

W pierwszych trzech odcinkach pokazaliśmy Wam informacje, które naszym zdaniem mogą być dla Was ważne, a Wy zdecydujecie, czy chcecie oglądać Nas dalej.

Pierwszy sezon filmów DGD HEALTH ACADEMY - AKADEMIA ZDROWIA nagraliśmy w grudniu 2015.ZDROWIE - TY TU RZĄDZISZ

https://www.youtube.com/watch?v=qJAgevyFPFM

 
GLUTEN - O CO CHODZI

https://www.youtube.com/watch?v=mMiU_tKDMVE

 
RAK - CZY MOŻNA Z NIM WYGRAĆ

https://www.youtube.com/watch?v=mReztnl27ME

Filmy cieszą się nieustannym zainteresowaniem, a do Nas docierają informację że wiele osób czeka na kolejne odcinki. Zdrowie to temat rzeka zwłaszcza w czasach Internetu gdzie mamy dostęp do nieograniczonej ilości informacji - jednak nie zawsze możemy być pewni że są to rzetelne materiały. 

Dlatego w kolejnych odcinkach chcemy poruszyć sporo tematów, które propagujemy od wielu lat jak również uporządkować zamieszanie na rynku związane z tłuszczem, glutenem, cukrem, GMO, kaloriami, wodą. 

Opowiemy o typach metabolicznych i pokażemy dlaczego nie ma jednej diety dla każdego. Żeby nie było nudno i monotonnie filmy chcemy podzielić na 3 serie po 5 odcinków każda.

 

 

SERIA 1 – GRAŻYNA DO KWADRATU

W serii pierwszej zaprosimy do rozmowy naszego gościa honorowego, który przyjął zaproszenie do projektu za co jesteśmy ogromnie wdzięczni, a będzie to znana od lat dziennikarka radiowej Trójki  GRAŻYNA DOBROŃ.

SERIA 2 – KAŻDY KĘS MA ZNACZENIE


W serii drugiej Dr Grażyna Pająk (DrGrace) poruszy temat tłuszczu, 3G (GO GLUTEN FREE, GO SUGAR FREE, GO TRANS FAT FREE), 5G (3G + GO LACTOSE FREE, GO OGM FREE), wody i smogu elektromagnetycznego.

SERIA 3 – KUCHNIA 3G

W serii trzeciej zaprezentujemy jak sklarować masło, jak zrobić zakwas do chleba bezglutenowego, jak piec chleb w domu, jak przygotować nasz eliksir ginger lemon oraz jak upiec bezglutenową tartę

Komunikat, który chcemy przekazać to to, że każdy kęs ma znaczenie i zdrowie zależy od Nas w 70 %.

Chcemy położyć nacisk na to aby uporządkować informacje, które wprowadzają ludzi w błąd np. to że tłuszcz jest niezdrowy, że kalorie trzeba liczyć, że najzdrowsze są węglowodany. Itd.

 DR GRAŻYNA PAJĄK (DRGRACE)W latach 90-tych rozstałam się z państwową posadą w Zakładzie Biologii Wód PAN, gdzie spędziłam kilkanaście lat pracując jako pracownik naukowy. Nową drogę rozpoczęłam od amerykańsko - rosyjskiej szkoły naturalnych terapii, którą ukończyłam międzynarodowym certyfikatem w stopniu hilera. Głodna wiedzy interesowałam się wszystkim co miało wpływ na organizm człowieka. Tym sposobem kończyłam kursy zielarstwa, psychoterapii, anatomii, fizjologii, medycyny chińskiej, radiestezji, bioenergoterapii, terapii polami magnetycznymi, biologii Totalnej i wiele innych.

W 1992 r, założyłam Centrum Promocji Zdrowia " HERBACELL ". Jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęłam rozwijać i propagować terapię i regenerację organizmu za pomocą odżywiania na poziomie komórki. Prowadząc gabinet, pod koniec lat 90-tych stworzyłam odpowiedni program detoksykacji i odżywiania, który poprawia i wzmacnia czynności obronne organizmu. – tzw. „Dietę odkwaszającą” W swojej praktyce zaczęłam stosować różne naturalne metody regeneracji , które pozwalają odzyskać harmonię, witalność i dobre samopoczucie.

W XXI wiek wkroczyłam z dyplomem doktora nauk biologicznych w zakresie biologii, podyplomowymi studiami z zakresu dietetyki, państwowym egzaminem z naturalnych terapii i mistrzem bioenergoterapii. Zaczęłam dużo pisać, brać udział w dziesiątkach audycji radiowych i telewizyjnych. prowadzić regularne wykłady, kursy w zakresie odżywiania, promocji zdrowia i naturoterapii.

Kocham ludzi, jestem zwolenniczką ścisłej współpracy różnych środowisk naukowych i terapeutycznych dla dobra człowieka.. Od ponad dwudziestu lat współpracuje z lekarzami, diagnozując dobieram właściwą naturalną terapię i odpowiedni sposób odżywiania - pomagając każdemu wrócić do zdrowia.

Od dawna zajmuje się nie tylko zdrowiem, ale również badaniami struktury wody, jej ożywianiem i wpływem na środowisko. W 2003 roku założyłam firmę „AQUAcell”.Obecnie jako konsultant naukowy firmy propaguje rzetelną wiedzę opartą o badania naukowe, o zagrożeniach środowiska. Wytrwale pomagam wprowadzać namiastkę natury w cywilizowany świat.

Do chwili obecnej poprowadziłam 94 autorskie warsztaty oczyszczająco - odchudzające połączone z kursem promocji zdrowia, właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia (Korbelów, Wisła, Szczyrk, Przyłęków, Kocierz, Rabka Zdrój ).

Od lat współpracuję z czasopismami „Les Nouvelles Esthetiques & spa”, „Solarium & Fitness”, miesięcznikiem ‘Nieznany Świat” , „Moda na zdrowie” i „Dziennikiem Zachodnim”, „Zwierciadło” . Wielokrotnie biorę udział w programach radiowych i telewizyjnych związanych z tematami zdrowia i żywienia (Polskie Radio Trójka – „Dobronocka” Instrukcja obsługi człowieka, „Wietrzne Radio” – Chicago, Polskie Radio Katowice Każdemu damy radę, Szkoła bardzo wieczorowa, TVP1, Sekrety Zdrowia,TVP2 – Pytanie na śniadanie, TVP Katowice, „Eko-Agent, TTV - „Bez recepty” , TVP INFO „Tu Kobiety” TVN – DDTVN)

Od 2008 pracuję na stanowisku adiunkta w Bielskiej Wyższej Szkole im Józefa Tyszkiewicza, prowadząc zajęcia z tematów: endoekologii człowieka, promocji zdrowia, zasad właściwego żywienia.

Od prawie dziesięciu lat z wielką przyjemnością i satysfakcją współpracuję i współtworzę imperium zdrowia wraz z Angie (prywatnie moją córką Agnieszką Pająk – publicystką i propagatorką zdrowego stylu życia). Wspólnie prowadzimy wiele projektów w kraju i za granicą. M.in. promujemy akcję 3G – GO GLUTEN FREE, GO SUGAR FREE, GO TRANS FAT FREE, zbudowałyśmy takie testy jak MIQ i GIQ oraz stworzyłyśmy program i markę DGD (DrGrace Diet). Przed Nami jeszcze wiele ciekawych i nowatorskich projektów, które wkrótce zostaną zrealizowane. Naszym wspólnym marzeniem jest stworzenie resortu zdrowia i sportu, gdzie każdy mógłby zregenerować ciało, umysł i ducha, odkrywając swój potencjał na nowo

 

GRAŻYNA DOBROŃ

Urodziłam się, by zdrowo żyć, kochać siebie i ludzi, pomagać i służyć im. W Trójce od 1981 roku.
Jestem polonistką. Moja specjalność to literatura romantyczna - ona pasuje do mojego charakteru - może dlatego jestem emocjonalna, z otwartym sercem ale "nie cierpię za miliony". Mam szczęście - robię to, co lubię, ćwiczę jogę, zdrowo jem i cieszę się z każdego dnia. Moje tybetańskie imię - Klejnot Dobroci, a w Bractwie Walońskim w Szklarskiej Porębie mam tytuł czerwonej wiedźmy walońskiej (wiedźma to ta, która wie).
Pokazuję dobrą stronę człowieka i dobrą stronę życia.
Zajmuje się tym co zrobić żeby nie zachorować i nie zwariować. Jestem autorką cyklicznych audycji Dobronocka (aktualnie dostępna w archiwach PRadia) i Instrukcji obsługi człowieka. Wydałam również 2 książki: "Na okrągło zdrowym być" i Instrukcja obsługi człowieka".

Od redakcji:

GRAŻYNA DOBROŃ - dziennikarka radiowej TRÓJKI zdobyła nagrodę - Grand Prix w 13 edycji konkursu radiowego organizowanego przez Międzynarodowy Uniwersytet Radiowo - Telewizyjny (URTI) działający pod egidą Radio France. Grażyna Dobroń jest pierwszym dziennikarzem z Polski, któremu przyznano to prestiżowe wyróżnienie.
Do edycji konkursu w 2001 roku zgłosiły się stacje radiowe z 21 krajów, a w ścisłym finale znalazło się 25 audycji. Nagrodzona audycja zatytułowana "Fire walk, czyli boso przez ogień" była transmisją z "próby ognia", jaka odbyła się podczas Trójkowego weekendu w Szklarskiej Porębie, podczas którego słuchacze Programu III pokonując własne słabości poddawali się obrzędowi przejścia przez rozżarzone węgle. W uzasadnieniu werdyktu Jury podkreśliło oryginalność tematu oraz wyraziło uznanie dla "mistrzostwa w prowadzeniu audycji na żywo, ujmujący i przyjazny wydźwięk oraz rytm reportażu".
Wręczenie nagrody laureatce nastąpiło 14 grudnia 2001 r. w siedzibie Radio France w Paryżu.

http://www.polskieradio.pl/Ludzie/266297,Grazyna-Dobron

 
AGNIESZKA PAJĄK (ANGIE)

Kilka słów o Sobie. Śmieję się, że mam ponad 20 lat doświadczenia w suplementacji i zdrowym odżywianiu; pierwsze eksperymenty zaczynałam w wieku 6 lat - zamiast sama łykać witaminy karmiłam zwierzęta i czekałam na efekty. Na poważnie wychowałam się w atmosferze zdrowego stylu życia, u boku DrGrace, tak więc żywienie jest dla mnie jak oddychanie.

Testowałam na Sobie różne rzeczy, lepsze i gorsze, ale mimo mojej woli organizm i tak decydował za mnie czy coś jest korzystne czy nie. Słucham swojego ciała i obserwuje, w zamian otrzymuję maksimum możliwości i z dnia na dzień czuję się coraz lepiej i coraz bardziej sprawna.

Sport naprawdę pokochałam dawno po szkole i z dala od WF - istów, którzy motywacji nigdy mi nie dali. A każdy kolejny medal zdobyty w dorosłym życiu, stawiał mnie jeszcze bardziej do pionu i uświadamiał, że nigdy nie jest za późno ani na dbanie o Siebie ani na sport zarówno amatorski jak i wyczynowy.

Gotowanie pokochałam we Włoszech, gdzie spędziłam kilka lat. Ponieważ Uniwersytecka stołówka do najsmaczniejszych nie należała, a nawet panowała tam zasada pełnego recyclingu pożywienia, trzeba było radzić Sobie samemu. Włochy jako kolebka Stowarzyszenia Slow Food, oferowały multum różnorodnych produktów, wysokiej jakości, dostępnych na każdy kroku. Z pomocą kolegów, opanowałam kuchnię i to całkiem nie źle.

Z Włoskiej ziemi przeniosłam się na Brytyjskie Wyspy, gdzie kuchnia absolutnie do mnie nie przemówiła, a próba odżywiania się zdrowo w małym miasteczku w Północnej Walii, nie należała do najłatwiejszych. Później były liczne podróże, poznawanie kultur, obserwowanie produktów, miejsc, kuchni, poznawanie nowych ludzi i przeżywanie nowych doświadczeń, które złożyły się w jedną całość.

Moja praca, to co robię na co dzień jest przede wszystkim moją pasją. Od ośmiu lat współpracuję z Dr Grace, razem promujemy zdrowy styl życia oraz nasze dwa autorskie programy:
  • akcję FORMUŁA 3 G czyli GO GLUTEN FREE, GO SUGAR FREE, GO TRANS FAT FREE - eliminację grupy 3 składników
  • oraz METABOLICZNE IQ - PERSONALNY METABOLIZM - czyli odżywianie zgodne z typem metabolicznym

https://about.me/angiepayonk

SLOWFOODlife.com

Społeczność SLOW FOOD life została stworzona przez ludzi z pasją dla ludzi poszukujących. W czterech słowach : zdrowie czarno na białym.

Ogrom informacji, Świat pędzący naprzód i ciągłe zmiany na rynku produktów i usług, sprawiają, że większość Konsumentów, nawet tych o oczach szeroko otwartych ginie w gąszczu możliwości, nowych trendów, newsów dostarczanych przed media i szuka rzetelnego źródła danych, które z powodzeniem można zastosować w codziennym życiu.

Jesteśmy niezależnym portalem internetowym, a wszelkie informacje umieszczane na stronie są wynikiem wieloletnich doświadczeń i współpracy z różnymi jednostkami – prasą, organizacjami międzynarodowymi i portalami informacyjnymi.

Opisy zawierają zarówno subiektywne relacje z podróży i wydarzeń sportowych jak i obiektywne opisy produktów, usług z których warto skorzystać oraz miejsc, które warto odwiedzić.

Staramy się informować na bieżąco o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach w kraju i za granicą, związanych z żywieniem, ekologią, zdrowiem, życiem w zgodzie z filozofią slow.

Obalamy mity o produktach, składnikach, zdrowym żywieniu i informujemy o tym, co mimo popularności czy mody, niekoniecznie warto robić. Wyszukujemy unikatowych, małych producentów, którzy wkładają serce w to co robią.

Testujemy na Sobie i dla Ciebie, nie zapominając o tym, że każdy jest indywidualną jednostką. Uczymy jak obserwować swój organizm i odkryć jego maksymalny potencjał. Znajdując osobistą mieszankę paliwową, możesz pozbyć się problemów ze zdrowiem, utrzymać zgrabną sylwetkę i cieszyć się życiem.

Na co przeznaczymy otrzymane pieniądze ?

Kwota jest dobrze skalkulowana. Ostatnie odcinki wraz z tłumaczeniem na język angielski kosztowały 10 000 zł. Obecnie koszt odcinka waha się od 1500-2000 zł. Co przy 3 seriach po 5 odcinków daje 30 000 zł.
Pozostałe pieniądze zostaną wykorzystane na honorarium naszego gościa, promocję i wydrukowanie płyt oraz ich rozesłanie. Profesjonalne przygotowanie graficzne, opakowania, okładka itp.

Za marketing projektu odpowiadać będą firmy zewnętrzne które tworzą nasze strony, pozycjonują itd. oraz mój manager. Harmonogram promocji będzie zakładał promocję kolejnych premier 1,2,3 serii, w zależności od czasu zrealizowania. 

 

Jeżeli uda Nam się zgromadzić więcej środków niż potrzebujemy, dodatkowe pieniądze zebrane w czasie trwania kampanii przeznaczymy na kolejne serie filmów.
Chcielibyśmy nagrać również odcinki wyjazdowe, np. podczas Terra Madre – największego wydarzenia organizowanego przez Slow Food International w Turynie.

http://www.slowfood.com/terra-madre-salone-del-gusto-2016-takes-shape/

Natomiast jeżeli kwoty znacznie przekroczą zakładany budżet zorganizujemy AKADEMIĘ ZDROWIA na żywo, w wybranych przez Was miastach również za granicą.
Planujemy też wydanie książki oraz dziennika, który ułatwi życie w zgodzie ze swoim ciałem.

Zostań naszym patronem generalnym !

 

 DLACZEGO CROWDFUNDING ?

Od 1992 roku prowadzę własną praktykę jako trener odżywiania, diet coach, psychodietetyk. Poprzez kontakt osobisty nie jestem wstanie pomóc wszystkim ludziom, którzy chcieliby zadbać o swoje zdrowie profilaktycznie lub wyeliminować problemy, które już mają - jest to fizycznie niemożliwe.
Dlatego też nagraliśmy 3 pilotażowe odcinki, które przekazują podstawową wiedzę na temat zdrowia, żywienia i profilaktyki aby sprawdzić czy taka forma prezentacji informacji odpowiada ludziom - i tak mamy feedback gdzie osoby dziękują i czekają na więcej odcinków.
Postanowiliśmy zebrać środki na kolejne odcinki poprzez finansowanie społecznościowe ponieważ w ten sposób możemy być pewni , że chcecie Nas oglądać, że to co robimy jest potrzebne i przydatne. Ponadto poprzez platformę polakpotrafi.pl może dowiedzieć się o Nas więcej osób, które być może jeszcze Nas nie znają, a szukają właściwej drogi.
Od lat jesteśmy prekursorami niepublikowanych informacji, podawania tych, które w mainstreemowych mediach są często pomijane. Jesteśmy niezależni dlatego możemy pozwolić Sobie na to aby stawiać dobro człowieka na pierwszym miejscu. Jednak brak sponsorów sprawia, że profesjonalne przygotowanie materiałów wymaga wiele pracy, jest czasochłonne i kosztowne. Stąd prośba do społeczności aby pomogła Nam sfinansować projekt, który jest ważny dla wszystkich – bo kto nie chce być zdrowy ?


Nasze motto: TEAM – together everyone achieves more

 Wszystko co robimy, robimy z pasją ! Zrób to teraz ! Dołącz do Nas !  Śledź nasze działania na bieżąco i buduj z Nami Społeczność, nie koniecznie najlepszą na Świecie, ale najlepszą dla Świata i dla ludzi.

 

 CEL PROJEKTU ?

Celem projektu jest zebranie środków na nakręcenie 15 odcinków AKADEMII ZDROWIA DGD (DrGraceDiet), które dostępne będą dla wszystkich na youtube jak również możliwy będzie zakup płyt DVD i CD (audiobook) ze wszystkimi odcinkami na naszych stronach internetowych. 

Społeczność polakpotrafi.pl jak i inne osoby, skorzystają poprzez dostęp do materiałów ogólno-dostępnych dla każdego kto dba o zdrowie lub cierpi na jego brak.
Inne korzyści to wsparcie projektu, który jest potrzebny osobom w każdym wieku.
Otrzymasz dostęp do rzetelnych materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez profesjonalistów, którzy posiadają kilkadziesiąt lat doświadczenia i wiedzę zgromadzoną na wielu polach, dzięki temu są wstanie stworzyć synergiczny obraz elementów, które składają się na zdrowie.
Dzięki moim filmom poznasz uporządkowane zasady dotyczące zdrowego stylu życia, zagrożenia których należy unikać co sprawi, że Ty i twoi bliscy mogą cieszyć się pełnią sił każdego dnia.

Kontakt:

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Nas, o Naszej pracy, o projekcie AKADEMIA ZDROWIA DGD, o osobach wspierających go napisz do Nas, zadzwoń lub sprawdź na naszych stronach czym dokładnie się zajmujemy i kim jesteśmy.

http://idrgrace.com/
https://about.me/drgrace

https://twitter.com/DrGraceDiet

http://slowfoodlife.com/
http://www.aquacell.pl/

 

 

Nagranie nowych odcinków przewidujemy na czas od maja do lipca. Oczywiście kolejne serie będą publikowane na bieżąco w kanałach social media takich jak facebook, twitter, vimeo, youtube.

Również w tym okresie przygotujemy płyty DVD oraz audiobook CD, który dostępny będzie na naszych stronach internetowych. A osoby, które Nas wspierają i wybiorą taki rodzaj nagrody, otrzymają płyty na podany adres niezwłocznie po ich nagraniu, oraz przygotowaniu materiałów do sprzedaży.

Dziękujemy za wsparcie 
DrGrace & Angie

https://polakpotrafi.pl/projekt/akademia-zdrowia

 

 

 

 

 

 

Ten wpis czytano 2328 razy.
Asiunia bardzo proszę film o witaminie D : )

https://www.youtube.com/watch?v=joiegzkytBA
agnieszka-pajak - Piątek, 30 Wrzesień 2016 18:41
O tym, że filtry powodują raka to ja wiem, wiadomo też, że wiele związków chemicznych nie tylko używanych do produkcji kosmetyków pod wpływem promieni słonecznych, a nawet światła widzialnego reaguje powodując powstanie toksycznych substancji. Dziękuję za odpowiedź i poruszenie tematu:) Pozdrawiam serdecznie:)
Asiunia - Sobota, 11 Czerwiec 2016 16:07
Oczywiście napiszemy o witaminie D, która jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o naszym zdrowiu. Najnowsze badania mówią o tym, że rak skóry nie jest powodowany promieniami Słonecznymi a połączeniem promieniowania z syntetycznymi filtrami. Potrzebujemy więcej wsparcia aby zrealizować projekt AKADEMIA ZDROWIA DGD - wtedy na pewno nagramy filmy również o witaminie D. Serdecznie pozdrawiam
agnieszka-pajak - Sobota, 11 Czerwiec 2016 12:46
Mam prośbę, proszę napisać coś o witaminie D. Przecież każdy organizm sam ją wytwarza przebywając na słońcu. Teraz jest propaganda czerniaka, populizm w czystej postaci, a przecież słońce towarzyszy ludzkości od jej początków. Człowiek pochodzi z Afryki. Gdyby dermatolodzy mieli rację, to ludzie nie mogliby być aktywni w ciągu dnia. Albo byliby aktywni w nocy, albo ludzkość nie przetrwałaby do dzisiaj. No i dlaczego te ich teorie o maksymalnie 15 minutach opalania bez filtra nie sprawdzają się w rzeczywistości? Dlaczego potrzeba co najmniej godziny lub więcej, by się opalić bez filtra? Dlaczego na początku skóra w ogóle nie ciemnieje ani nie różowieje, tylko można leżeć plackiem cały dzień, a zmian nie będzie, dopiero po pewnym czasie, jak uzupełni się witaminę D skóra zaczyna wytwarzać melaninę? Pozdrawiam serdecznie:)
Asiunia - Sobota, 11 Czerwiec 2016 11:48
Odsłon: 80200
Agnieszka Pająk
Pasjonatka i propagatorka zdrowego stylu życia, specjalistka z zakresu wellness ; promuje wspólną akcję wraz z DrGrace GO SUGAR FREE, GO GLUTEN FREE, GO TRANS FAT FREE; diet coach, freelancer, publicystka, członek SlowFood International, prowadzi swoją stronę slowfoodlife.com, food shopper assistant.
<< Maj 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »